vilna

RU ru
EN en

VILNOS SAVYBĖS

Vilnos juosta rąstiniams namams

Vilnos savybės

Techniniai parametrai

Rekomendacijos naudojimui

Vilnos juostų kainos

Galerija

Kontaktai

Lietuvoje ir Skandinavijos šalyse statant rąstinius namus, kaip šiltinimo medžiaga tarp rąstų nuo seno naudojama natūrali avies vilna. Anksčiau vilną ant rąsto dėdavo tiesiog pluoštais, o paskutiniu metu iš jos imta gaminti vilnos juostas. Senų tradicijų meistrai ir dabar avies vilną pripažįsta kaip pačią geriausią ir tinkamiausią šiltinimo medžiagą skirtą tarpams tarp rąstųsandarinti.

Vilna idealiai tinka tarpų tarp rąstų sandarinimui, kadangi pasižymi šiomis unikaliomis savybėmis:Vilna
  • Šilumą izoliuojanti medžiaga. Vilna turi puikias šilumos ir garso izoliacines savybes. Atlikus tyrimą nustatyta, kad vilnos juostos šiluminio laidumo koeficientas ? = 0,04 W/mĚK, atitinka šiuolaikinėms šiltinimo medžiagoms keliamus reikalavimus.

  •  Elastinga, atstato savo forma. Dėl unikalios vilnos pluošto struktūros, o tiksliau vilnos plauko susisukimo ir spiralinių savybių, vilnos juosta gali susipausti bei atsistatyti, užpildydama visą tarp rąstų esantį tūrį. Kitos sandarinimo medžiagos, laikui bėgant susiguli ir praranda sandarumą.

  •  Nepralaidi vėjui. Susisukęs ir suveltas vilnos pluoštas atsparus prapūtimui ir sulaiko vėją.

  • Vandens neįgerianti medžiaga. Vilna, kaip ir medis, turi savybę „kvėpuoti“ t. y. praleisti vandens garus, tačiau neįgeria vandens. Rąstinio namo montavimo metu vilnos juostas galima dėti net ir lyjant lietui. Medžiaga neįmirks ir nesusidarys sąlygos atsirasti pelėsiams ar grybeliui.

  •  Atspari kandims ir kt. vabzdžiams. Gaminant juostas, vilna kelis kartus plaunama ir apdorojama specialiu skysčiu, kad būtų atspari kandims ir kt. vabzdžiams.

  •  Atspari pelėsiams ir grybeliams. Vilna praleidžia drėgmę ir neįgeria vandens, todėl joje neatsiranda pelėsis ar grybeliai.

  •  Pasižymi antibakterinėmis ir antialerginėmis savybėmis. Vilna turi antibakterinių ir antialerginių savybių, yra nedulkanti ir neišskiria jokių toksinių medžiagų.

  •  Ilgaamžė medžiaga. Vilna yra ekologiška, nepūnanti ir ilgaamžė medžiaga, galinti tarnauti ilgiau nei 100 metų.